Co jsou MD injekce

GUNA MD kolagenové injekce pro terapii bolestí pohybového aparátu

Guna MD kolagenové injekce reprezentují inovativní léčbu pohybového aparátu, jelikož obsahují kolagen, fytofarmaka, minerály a vitaminy, přičemž z tohoto složení plynou následující benefity:

INDIKACE

Kolagen je základní stavební jednotkou všech tkání pohybového aparátu, a to včetně kloubní chrupavky. Pokud je novotvorba kolagenu nedostačující (ve věku 50+), ochabují kolagenová vlákna, snižuje se pevnost a pružnost šlach, vazů a dochází k degeneraci kloubní chrupavky, respektive k artróze jako takové. K tomu přispívají také úrazy, špatné držení těla a pooperační stavy. Radikální zlepšení může přinést tropokolagen v MD injekcích, který v injekčním podání stimuluje novotvorbu kolagenu v místě aplikace, přičemž zpevňuje a posiluje kloubní pouzdro, vazy a šlachy včetně kloubní chrupavky. Výsledkem je ústup bolestí a výrazné zlepšení pohyblivosti svalů a kloubů (koleno, kyčel, kotník, loket, rameno, páteř, malé klouby rukou).

Příběhy pro každou indikaci…

Lékaři v mnoha zemích publikují vynikající zkušenosti například s injekcemi MD-HIP u artrózy kyčelního kloubu, s MD-Knee u artrózy kolene, s MD-Shoulder u bolestí ramene, s MD-Lumbar u bolestí zad, a to již po 4. až 5. injekční aplikaci. Uvedené injekční přípravky obsahují vždy nejen kolagen, ale také fytofarmaka s doplňujícím protizánětlivým účinkem či fosforečnan vápenatý, jenž posiluje adekvátní mineralizaci kostí, které tvoří kloub. Bohužel, lidé obvykle užívají analgetika a nesteroidní antirevmatika, která působí toxicky na žaludek, játra a ledviny. Navíc podle poslední velké metaanalýzy sumarizující několik tisíc klinických studií, nepřináší analgetika například u bolestí zad vyšší úlevu od bolesti jak placebo. Přesněji řečeno, 6 pacientů musí být léčeno analgetiky, aby se u 1 pacienta dostavila úleva od bolesti, což je alarmující závěr uvedené metaanalýzy.

Co říkají odborníci?

Zásadním benefitem kolagenových MD injekcí je léčba bolestí kloubů a zad bez alergických reakcí, nežádoucích účinků a bez rizika lékových interakcí, jelikož kolagen je tělu vlastní látka, jež nezasahuje do účinnosti ostatních léčiv (např. warfarinu, analgetik, kyseliny hyaluronové ad.). Tuto skutečnost potvrdila například klinická studie na Revmatologickém ústavu v Praze, realizovaná pod vedením profesora Karla Pavelky na souboru 100 pacientů s bolestmi dolních zad. Velmi dobré výsledky prezentoval nedávno na několika ortopedických konferencích také profesor Tomáš Trč, přednosta Ortopedické kliniky 2. LFUK a FN Motol, a to u syndromu bolestivého ramene, kyčle, Achillovy šlachy a hlezna.

Přípravky MD kolagenové injekce jsou dostupné ve 13 různých typech:

MD-NECK na bolesti v oblasti krční páteře
MD-THORACIC na bolesti v oblasti hrudní páteře
MD-LUMBAR na bolesti v lumbosakrální oblasti páteře
MD-ISCHIAL na bolesti v ischiadické oblasti páteře
MD-SHOULDER na bolesti ramenního kloubu
MD-HIP na bolesti v oblasti kyčlí
MD-KNEE na bolesti kolenního kloubu
MD-SMALL JOINTS na bolesti malých kloubů
MD-POLY na bolesti kloubů
MD-MUSCLE na bolesti svalů
MD-NEURAL na neuropatickou bolest
MD-MATRIX na zpevnění pojivové tkáně
MD-TISSUE na antioxidační ochranu pojivové tkáně